Pola Nadziei

POLA NADZIEI 2017/2018

 

 

“Słowa dające nadzieję”

Konkurs literacki w ramach akcji “Pola nadziei 2016/2017” Raciborskie dzieci piszą listy do pacjentów Hospicjum św. Józefa.

Zapraszamy uczniów klas III – VI do udziału w naszym konkursie 🙂

Regulamin konkursu literackiego “pola nadziei 2016/2017”:

https://hospicjum-raciborz.org.pl/wp-content/uploads/2018/03/Regulamin-konkursu-literackiego-2017.pdf

Niezbędne Załączniki do prac konkursowych “pola nadziei 2016/2017” :

https://hospicjum-raciborz.org.pl/wp-content/uploads/2018/03/Załączniki-pola-nadziei-2017.pdf


Wielkimi krokami zbliża się finał pierwszych raciborskich

Pól nadziei 🙂


Prace nadesłane na konkurs “Słońce jest w każdym człowieku”

 

Dzieci, w sposób prosty a jednocześnie bardzo wymowny, poprzez swoje prace potrafią przekazać jak ważny jest drugi człowiek. 

Raciborskie POLA NADZIEI ciąg dalszy…

         We Wrześniu 2015 roku wspólnie z uczniami szkoły Specjalnej w Raciborzu utworzyliśmy nasze pierwsze żonkilowe poletko. W pażdzierniku, w Parafii św. Jerzego w Rydułtowach maił miejsce piękny koncert Głosy dla Hospicjum. Od czego czasu miały miejsce wykłady i rozmowy o tematyce hospicyjnej. 

        Teraz nadszedł czas, aby włączyć w naszą akcję osóbki, które wprowadzają w życie każdego z nas, w życie naszych pacjentów wiele uśmiechu, radości i słońca. Rozpoczynamy Konkurs Plastyczno/Literacki dla uczniów szkół podstawowych Miasta Racibórz pt: “SŁOŃCE JEST W KAŻDYM CZŁOWIEKU”

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie 🙂

Regulamin konkursu:

(LINK NIE DOSTĘPNY PRZEPRASZAMY!)

Rozpoczynamy raciborskie “Pola nadziei”

Jesienią, ludzie na całym świecie chcąc wyrazić swoją solidarność z ludźmi chorymi i umierającymi na nowotwory, sadzą żonkiele. Kwiat żonkila jest symbolem nadziei. Wiosną, kiedy kwiaty zakwitają, odbywa się szeroko zakrojona akcja, dzięki której pozyskiwane są fundusze potrzebne na funkcjonowanie hospicjów. Kampania ma również na celu propagowanie idei hospicyjnej, idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Każdy ofiarodawca otrzymuje za swoje “serce’ – kwiat żonkila lub jego symbol

Pierwsze raciborskie “Pola nadziei”

Wolontariusze ze Szkoły Specjalnej w Raciborzu 🙂

 

 

TWÓJ dar dla chorych

POLA NADZIEI 2015/2016

Raciborskie pola nadziei ruszyły pełną parą. 7. Września dzięki wychowawcom i uczniom Szkoły Specjalnej, poswtało nasze pierwsze poletko. Z wielką radością i gorącym sercem nasi pierwsi “żonkilowi wolontariusze” oraz nasz zespół z dr Lucyną na czele posadzili cebulki żonkili, którymi na wiosnę obdarujemy wszystkich tych, którzy będą wspierać nasze hospicjum. DZIĘKUJEMY !!!

 
 

Regulamin konkursu na projekt graficzny